Przejdź do treści

Ajurwedyjska konsultacja analityczna

Ajurweda nazywana jest nauką o zdrowym, dobrym życiu, ponieważ dostarcza wiedzę i metody pozwalające dbać o zdrowie profilaktycznie, a także zawiera metody, które służą przywróceniu zdrowia, kiedy jest ono w nierównowadze.
 
Ajurweda rozróżnia nasze predyspozycje psychiczne i fizyczne i na tej podstawie określa jaki charakteryzuje nas typ konstytucyjny (dosza). Na podstawie tego, jaka jesteśmy doszą (lub mieszanką dosz) otrzymujemy wskazówki jaki STYL ŻYCIA służy nam najbardziej, jakie aktywności są dla nas najlepsze, co z kolei powoduje nierównowagę naszego organizmu. Wiedząc jaką jesteśmy doszą, możemy też dobrać odpowiednie pożywienie, czyli to co ma zawierać Nasz jadłospis. Informacje uzyskane podczas konsultacji, pomogą nam określić i zminimalizować czynniki powodujące nierównowagę w naszym organizmie.  
 
Jakich narzędzi podczas konsultacji używam? 
 
Przede wszystkim:
– kilkustronicowy test na doszę , który wskazuje na Twoją konstytucję urodzeniową;
– Ankieta służąca odkryciu co wpłynęło na powstanie zaburzeń;
– Totalna Biologia – celem jest uzyskanie świadomości, które sytuacje i uczucia wiążą się z chorobą;
– Wiedza o Ajurwedzie zdobyta w trakcie Podyplomowych Studiów, która mówi JAK ŻYĆ BY BYĆ ZDROWYM I SZCZĘŚLIWYM. 

Konsultacja Ajurwedyjska – na czym polega? 
 
Konsultacje ajurwedyjskie mają pomóc ci poznać i zrozumieć, co możesz robić na co dzień, by zachować dobre zdrowie, znakomite samopoczucie i życiową równowagę.
 
Konsultacja ajurwedyjska znacznie odbiega od zwykłej wizyty u lekarza. Podczas konsultacji ajurwedyjskiej, omawiane jest całe Twoje dotychczasowe życie – emocjonalne i fizyczne.
 
Dlatego tak ważna jest absolutna szczerość i zaufanie, ponieważ tylko na tych podstawach można zaproponować Tobie skuteczną terapię. Istotnym elementem już po zaleceniu konkretnej terapii jest stan Twojej motywacji.
 
W trakcie sesji dowiesz się: 
 
⭐jakim typem konstytucyjnym jesteś wg Ajurwedy, 
⭐jaki styl życia jest odpowiedni dla Ciebie, 
⭐jak zmienić dietę i nawyki żywieniowe by rozwiązać wiele dolegliwości np. trawiennych czy alergicznych, 
⭐jakie suplementy diety możesz stosować by oczyścić i wzmocnić swoje ciało, 
⭐jakie zabiegi możesz stosować. 
 
Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycznym powstałym w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Ajurweda uznaje, że jesteśmy zdrowi i żyjemy w harmonii, jeśli w harmonii są: nasze ciało, umysł, zmysły i duchowość.
 
Te cztery elementy podtrzymują energię życiową. Jeśli są w nierównowadze, odbija się to na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Ajurweda nazywana jest nauką o zdrowym, dobrym życiu, ponieważ dostarcza wiedzę i metody pozwalające dbać o zdrowie profilaktycznie, a także ma metody, które służą przywróceniu zdrowia, kiedy jest ono w nierównowadze.
 
Konsultacja Ajurwedyjska – jak wygląda?
 
Mając informacje, jaki reprezentujemy typ konstytucyjny wg ajurwedy, możemy także dobrać najlepszą dla nas aktywność sportową.
 
Z kolei informacje jaką jesteśmy doszą wg ajurwedy, jak również informacje płynące z wywiadu podczas konsultacji, pomogą nam określić i zminimalizować czynniki powodujące nierównowagę w naszym organizmie.
 
Każdy z nas jest inny, i to co służy jednej osobie, jest niekorzystne dla innej. Takie same wskazówki dla wszystkich zazwyczaj nie działają skutecznie.
Wiedza płynąca z ajurwedy pomaga skutecznie zadbać o nasze zdrowie, jeśli ją wdrożymy w praktyce.
 
Konsultacja ajurwedyjska – jakie korzyści?
 
Ajurweda znajduje remedium na większość dolegliwości, jednak bardzo ważne jest zrozumienie swojej choroby oraz realizowanie zaleceń terapeuty.
 
Poniżej niektóre z dolegliwości i chorób, przy których terapie ajurwedyjskie są szczególnie skuteczne:
 
choroby wątroby, żołądka, woreczka żółciowego,
przeziębienia, grypa, kaszel, katar,
astma,
choroby serca,
nadciśnienie tętnicze,
niskie ciśnienie tętnicze,
arterioskleroza,
anemia,
krwotoki,
obrzęki,
cukrzyca,
kamica nerkowa,
choroby ginekologiczne,
choroby skóry,
dna moczanowa,
reumatyzm,
choroby uszu, oczu,
choroby neurologiczne,
epilepsja,
choroba Parkinsona,
depresja,
gniew, lęk, obłęd,
wysoka potliwość.