Przejdź do treści

RADIESTEZYJNA OCENA PSYCHO-FIZYCZNA

Co to jest radiestezja?

Radiestezja zajmuje się badaniem fal elektromagnetycznych w przyrodzie, w tym przede wszystkim ich wpływem na otoczenie, które zależy od częstotliwości tych fal. Według głównego założenia przyjętego przez radiestetów wszystko w otoczeniu człowieka emituje promieniowanie o różnym natężeniu.

W praktyce radiestezja zajmuje się m.in. wyznaczaniem przebiegu żył wodnych i analizowaniem promieniowania emitowanego przez organy. Według radiestezji terapeutycznej istnieje różnica w promieniowaniu zdrowych organów i tych dotkniętych chorobą. Metoda ta docelowo ma umożliwić wymianę energetyczną albo wytłumienie szkodliwej energii. W środowisku zwykło się mówić, że radiestezja jest energetyczną metodą uzdrawiania.

Zwolenników radiestezji nie brakuje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu skorzystać z usług radiestety. Mimo wszystko trzeba mieć z tyłu głowy, że pomimo najszczerszych chęci, nie jest on w stanie zastąpić lekarza, a postawiona przez niego diagnoza bez przeprowadzenia badań nie może być traktowana jako trafna.

Wahadła – do czego służą?

Radiesteta w swojej pracy najczęściej wykorzystuje wahadło. Przyrząd ten jest zawieszony na niesprężystym sznurku lub łańcuszku i może przybrać dowolny kształt, np. stożka lub kuli. Nitka zazwyczaj ma od 10 do 20 cm, a waga ciężarka mieści się w przedziale 20-50 g, ale nie jest to regułą.

Osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z radiestezją radzi się, aby samodzielnie wybrały najlepszy dla siebie model wahadełka. Wahadła radiestezyjne mają szerokie spektrum zastosowań – począwszy od wykrywania cieków wodnych, przez diagnozowanie chorób, na pracy z energiami skończywszy.

Zalety radiastyzyjnej oceny:

💜 Po pierwsze – jest nieszkodliwe dla zdrowia, wychwytuje anomalie organiczne i funkcjonalne, zanim rutynowe badania lekarskie wykażą odchylenia. Diagnoza radiestezyjna wychwytuje zmiany pojawiające się podczas funkcjonowania danego narządu, a więc nie jest to wycinek (moment) pracy danego organu, lecz jego „praca w czasie”.

💜 Ponadto badania rutynowe nie są obojętne dla zdrowia pacjenta, np. badanie tarczycy dokonuje się po zaaplikowaniu szkodliwego środka promieniotwórczego.

Jak zatem wygląda taka ocena stanu zdrowia w Gabinecie Dotyk Kaszmiru Katowice? 

Konsultacja odbywa się przy pomocy wahadła. 
Metoda Av Mermeta polega na bezpośrednim przesuwaniu ręką po ciele pacjenta i obserwowaniu ruchu wahadła trzymanego w prawej ręce. Odpowiednio interpretowany ruch wahadła jest dla terapeuty równoznaczny z określeniem stanu zdrowia lub choroby danego organu.
Metoda M. Bovisa, którą można nazwać chirodiagnostyką, ogranicza badanie pacjenta do jego rąk (lewa dłoń odpowiada organom prawej strony ciała i odwrotnie). Także i w tym przypadku ruchy wahadła są dla terapeuty odpowiedzią czy dany organ jest zdrowy, czy nie.
Metodę Piotra Zampe można nazwać astrodiagnostyką. Do diagnozowania, poza wahadłem, jest potrzebny wykres koła, w które jest wpisana sylwetka człowieka – w ten sposób, że część potyliczna pacjenta i palce są usytuowane „na północ”. W środku znajduje się czarny obszar (krążek), nad którym trzymając wahadło i drugą ręką pacjenta (lub „świadka”, czyli zdjęcie) umieszcza się wahadło. Jeżeli pacjent jest zdrowy, to wahadło nie wychyli się poza czarny obszar. Jeżeli zacznie oscylować w kierunku określonych części ciała, to znaczy, że są one w jakimś stopniu upośledzone.

Czy ten typ diagnozowania jest odtworzeniem dawnych metod leczenia?
 
Tak 🫶
Metody diagnozy radiastyzyjnej są zaczerpnięte ze starych Cywilizacji. 

Podstawowym czynnkiem jest „przekazywanie” uzdrawiającej energii pacjentowi. Leczenie trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, gdyż najpierw stawiamy diagnozę, a później „doenergetyczniamy” chore organy i wyrównujemy poziom energetyczny całego organizmu.